DSC_1985_01

ZÁKLADY KOVÁŘSTVÍ


Kurz určený pro každého, kdo by rád ochutnal tvrdý chléb kovářův. Ukážu vám základy řemesla, práce s kladivem a kovadlinou a provedu vás technikami, které by měl kovář znát. Vyrobíte si vlastní hřebík, kleště a pohrabáč, ale především zjistíte, jestli vám je kovařina blízká.


délka kurzu: 1 – 2 dny
cena kurzu: 1750 Kč – 3 900 Kč

 noze_02

PEVNÝ NŮŽ


Nůž je mocný nástroj. Je tím nejstarším, který lidé kdy vyrobili, používáme ho ale až dodnes. A vězte, že jediná věc, která je kouzelnější než ostrý nůž je ostrý nůž, který jste si sami vyrobili. Na čtyřdenním kurzu vám pomohu vyrobit nůž podle vlastního návrhu. Vykovete, vybrousíte a zakalíte si čepel, vybrousíte záštitu a vytvarujete rukojeť ze dřeva které si vyberete. Odjíždět budete sice s bolavýma rukama, ale s krásným vlastnoručně vyrobeným nožem.


délka kurzu: 3 dny
cena kurzu: 5 900 Kč

noze_01

DAMAŠKOVÁ OCEL


Jestli vám už základy kovářství nejsou cizí a rádi byste si vyzkoušeli něco složitějšího, rád vás zasvětím do výroby damaškové oceli. Ta je proslulá zaprvé svou kresbou, zadruhé pak mechanickými vlastnostmi. Na kurzu si vytvoříte vlastní damaškovou ocel, kterou se naučíte kovářsky svařovat a nakonec ji překovete až do polotovaru například na výrobu nože. Výroba damašku má svá úskalí, kterými vás ale rád provedu.


délka kurzu: 3 dny
cena kurzu: 5 900 Kč